НАШЕ БІОХІМІЧНЕ СУСПІЛЬСТВО

Л. Рон Хаббард

Ми живемо в суспільстві, орієнтованому на використання хімічних речовин.

Знадобилося б чимало зусиль, щоб знайти в сучасній цивілізації людину, яка не відчуває на собі впливу цього чинника. Абсолютна більшість людей щодня зазнає дії харчових консервантів та інших отрут хімічного походження, що потрапляють в організм, зокрема токсичних речовин з повітря, пестицидів тощо. Сюди також слід додати болезаспокійливі засоби, транквілізатори, психіатричні та інші препарати, що призначаються лікарями. Крім того, дуже поширеним є вживання марихуани, ЛСД, кокаїну та інших вуличних наркотиків, що ускладнює ситуацію ще більше.

Всі ці чинники є частиною біохімічної проблеми.

БІОХІМІЧНИЙ означає «пов’язаний із взаємодією форм життя і хімічних речовин».

БІО- походить від грецького bios, що означає «життя».

ХІМІЧНИЙ означає «той, що стосується речовин, з яких щось складається». Хімічні речовини – це прості або складні речовини, з яких складається матерія.

Тіло людини складається з цілком певних хімічних речовин та сполук, і всередині тіла постійно протікають складні хімічні процеси. Деякі речовини, такі як повітря, вода й поживні речовини, життєво важливі для того, щоб ці процеси продовжувалися і тіло залишалося здоровим. Інші є відносно нейтральними: потрапляючи в організм, вони не приносять користі і не завдають шкоди. А треті можуть викликати значні розлади в організмі, блокуючи або серйозно порушуючи функції тіла і роблячи його хворим або навіть вбиваючи його.

ТОКСИЧНІ РЕЧОВИНИ, які належать до цієї останньої категорії, – це ті речовини, що порушують нормальний хімічний баланс тіла або перешкоджають нормальному перебігу процесів у ньому. Цим терміном називають наркотики, хімікати та будь-які інші речовини, про які відомо, що вони отруйні або шкідливі для організму. Слово «токсичний» походить від грецького слова toxikon, що спочатку означало отруту, в яку вмочували стріли.

ДЕТОКСИКАЦІЄЮ в такому разі буде виведення отрути звідкись, наприклад з організму людини, або усунення дії отрути.

БЕЗЛІЧ ТОКСИЧНИХ РЕЧОВИН

Існує величезна кількість матеріалів про токсичні речовини, наслідки їхньої дії та перспективи вирішення пов’язаних з ними проблем. Прикладів цього повно і в друкованих виданнях, і в повідомленнях засобів масової інформації.

Сьогоднішній світ буквально просякнутий ворожими до життя речовинами. Медичні препарати, наркотики, радіоактивні відходи, різноманітні хімічні агенти й речовини, що забруднюють довкілля, не лише присутні повсюди – їх стає дедалі більше. Насправді вони стали такими поширеними, що уникнути їх майже неможливо.

Наприклад, деякі речовини, які додають у консервовані овочі або супи, можуть вважатися токсичними. Ці речовини – консерванти, дія яких полягає в тому, що вони перешкоджають процесам розкладу. Однак травлення і життєдіяльність клітин основані на розкладі речовин. Інакше кажучи, ці речовини можуть бути чудовими з погляду виробника, оскільки вони зберігають його продукцію, але можуть бути дуже шкідливими для споживача. Не те, щоб я був великим прихильником модних дієт або затятим противником використання консервантів. Суть у тому, що людина оточена токсичними речовинами.

Лише один цей приклад (консерванти в продуктах харчування) показує, як часто ми стикаємося з токсичними речовинами в повсякденному житті.

Тепер додайте до цього те, що вороги різних країн використовують широко розповсюджену наркоманію як засіб для створення поразницьких настроїв, а тим часом нації змагаються між собою у виробництві й випробуванні ядерної зброї (а це підвищує радіоактивний фон довкілля). Додайте також те, що болезаспокійливі й седативні засоби так легко доступні, а в промисловості й сільському господарстві все більше використовуються хімікати, не кажучи вже про існування речовин, спеціально розроблених як хімічна зброя. Якщо говорити коротко (і прямо), це суспільство сьогодні потопає в токсичних речовинах.

Певні дані про ті речовини, що становлять загрозу для окремих людей і суспільства в цілому, допоможуть отримати краще уявлення про цю біохімічну ситуацію. На виправлення саме цієї ситуації і націлена програма «Очищення».

НАРКОТИКИ

Наркотики по суті своїй – це отрути. Їхня дія визначається прийнятою кількістю. Маленька доза стимулює (підвищує активність). Більша доза діє як седативний засіб (знижує активність). Ще більша доза діє як отрута і може вбити людину.

Це стосується будь-якого наркотику, але для кожного з них ці дози будуть різними. Кофеїн – це наркотик, тому як приклад можна навести каву. Сто чашок кави, мабуть, убили б людину. Десять чашок, можливо, змусили б її заснути. Дві чи три чашки кави стимулюють. Це вельми поширений наркотик. Він не дуже небезпечний, оскільки дози, потрібні для того, щоб він почав так діяти, надзвичайно великі. Тому він відомий як стимулятор.

Миш’як відомий як отрута. Проте крихітна кількість миш’яку діє як стимулятор, більша доза змусить людину заснути, а кілька гран її вб’ють.

ВУЛИЧНІ НАРКОТИКИ

Наркотики розійшлися по всій планеті, і скрізь результатом були кров і страждання.

Дослідження показують, що найбільш руйнівним елементом у нашій сучасній культурі є наркотики.

Як було встановлено під час досліджень, існує навіть так звана «наркотична особистість». Це штучна особистість, і вона породжена наркотиками.

Все більше вживання таких наркотиків, як ЛСД, героїн, кокаїн, марихуана та безліч нових наркотиків, негативно позначається на фізичному та душевному здоров’ї нашого суспільства. Навіть школярів підсаджують на наркотики. А в матерів, що вживають наркотики, діти народжуються вже наркоманами.

Як повідомлялося, деякі з цих наркотиків можуть ушкоджувати мозок і нервову систему. Наприклад, марихуана, що її так полюбляють студенти коледжів, які мали б набиратися розуму сьогодні, щоб вони могли стати керівниками завтра, може, за наявними даними, викликати атрофію мозку.

Як було встановлено під час досліджень, існує навіть так звана «наркотична особистість». Це штучна особистість, і вона породжена наркотиками. Наркотики можуть змінити особистість людини, і замість її власної первісної особистості в неї з’являється інша, що несе в собі ворожість і ненависть, які людина приховує. Хоча й не можна сказати, що так відбувається завжди, але це явно вказує на зв’язок між поширенням наркотиків і зростанням злочинності, зниженням продуктивності праці й культури виробництва, а також розпадом культури в цілому.

З перших шпальт газет не сходять повідомлення про руйнівну фізіологічну дію наркотиків. Також цілком очевидно, що наркотики зводять нанівець ясність розуму та етичність людини.

Але хай би якими жахливими й руйнівними були нелегальні наркотики, вони насправді є лише частиною біохімічної проблеми.

МЕДИЧНІ ТА ПСИХІАТРИЧНІ ПРЕПАРАТИ

Медичні і особливо психіатричні препарати (риталін, валіум, торазин, літій та величезна кількість інших) можуть бути точно так само руйнівними, як вуличні наркотики. Людину, незнайому з цією проблемою, могло б сильно здивувати їх повсюдне використання сьогодні.

Седативні засоби часто використовують так, ніби вони є панацеєю від усіх хвороб. Ще в далекому 1951 році багато людей настільки призвичаїлися до щоденної дози снодійних чи болезаспокійливих препаратів, що не вважали свої «пігулочки» наркотиками.

Надто часто до цього ставляться так: «Якщо я не можу знайти причину болю, я його принаймні заглушу». А у випадку із психічно хворим пацієнтом це можна виразити так: «Якщо його не можна зробити раціональним, його принаймні можна втихомирити».

На жаль, не усвідомлюється той факт, що, коли біль «заглушають» за допомогою седативного препарату, той же препарат «заглушає» саму людину і підштовхує її набагато ближче до максимального болю – смерті. Має бути очевидним, що найтихіші у світі люди – це мерці.

Алкоголь – це наркотик. Від міри вживання алкоголю (як багато і як часто) залежить те, чи слід вважати людину п’яницею.

АЛКОГОЛЬ

Алкоголь – це наркотик, який не змінює стан розуму, але впливає на біохімічний стан організму. Алкоголь ніяк не впливає на розум – він впливає на нервову систему. Швидко поглинаючи весь B1 в організмі, він не дозволяє нервовій системі функціонувати належним чином.

Тому людина не може управляти своїм тілом. У малих кількостях алкоголь є стимулюючим засобом, а у великих кількостях – заспокійливим.

Алкоголік – це той, хто не може зупинитися, випивши одну чарку. Якщо він випив одну, то йому обов’язково треба випити й другу. У нього є залежність. А одна з його характерних ознак така: перед ним обов’язково має стояти повний стакан. Якщо стакан спорожнів, його одразу треба наповнити.

Алкоголік весь час перебуває у стані надзвичайно сильної ворожості до всього оточення. Він порішить людину і оком не кліпнувши.

Алкоголь – це наркотик. Від міри вживання алкоголю (як багато і як часто) залежить те, чи слід вважати людину п’яницею.

ПРОМИСЛОВІ ПРОЦЕСИ Й ТОВАРИ

За останні роки проводилося багато досліджень того, якою є потенційна токсичність речовин, широко використовуваних у різних промислових процесах і товарах, і в якій кількості вони потрапляють у тіла мешканців цієї планети. Нижче наведено кілька прикладів того, що виявляється в ході цих досліджень.

ХІМІКАТИ, ЩО ВИКОРИСТОВУЮТЬСЯ В ПРОМИСЛОВОСТІ

До цієї категорії належать десятки тисяч хімікатів, що використовуються в різних виробничих процесах. Звичайно, не всі вони токсичні. Проте люди можуть зазнавати – часто протягом тривалого часу – дії токсичних матеріалів, працюючи на підприємствах, де виробляють або використовують пестициди, нафтопродукти, пластмаси, мийні та чистячі засоби, розчинники, металеві вироби з гальванічними та іншими видами покриття з металів, консерванти, ліки, азбестові вироби, добрива, деякі види косметики, парфумерні вироби, фарби та фарбники, електроустаткування чи будь-які радіоактивні матеріали. Звичайно, споживач, використовуючи таку продукцію, може зазнавати дії залишків цих хімікатів.

ХІМІКАТИ, ЩО ВИКОРИСТОВУЮТЬСЯ В СІЛЬСЬКОМУ ГОСПОДАРСТВІ

Пестициди є найбільш очевидними із токсичних речовин, впливу яких можуть зазнати працівники сільського господарства. Сюди входять інсектициди (хімікати для знищення комах), гербіциди (хімікати для знищення небажаних рослин, таких як бур’яни), а також штучні добрива.

До складу деяких гербіцидів входить речовина під назвою «діоксин», відома тим, що вона є високотоксичною навіть у таких малих кількостях, які майже неможливо виявити в організмі.

Контакти з хімікатами, що використовуються в сільському господарстві, можуть відбуватися різними шляхами. Ці хімікати можуть знаходитися в самій рослині або на її поверхні і таким чином потрапляти в організм з їжею. Їх може розносити вітер, внаслідок чого їх вдихають люди, що живуть або працюють у сільськогосподарських районах. Вони можуть навіть потрапляти в джерела питної води.

ПРОДУКТИ ХАРЧУВАННЯ, ХАРЧОВІ ДОБАВКИ І КОНСЕРВАНТИ

Існують речовини, які додають в деякі продукти харчування масового вжитку, щоб «поліпшити» їхній колір, смак, запах або, як уже згадувалося, щоб уберегти продукти від псування. Крім того, дедалі поширенішими стають різні штучні замінники цукру, які використовуються в «дієтичних» безалкогольних напоях та інших фасованих продуктах. Як показують дослідження цих добавок-«поліпшувачів», «замінників цукру» і «консервантів», багато з них є вельми токсичними. Проблема харчових добавок і консервантів стала викликати занепокоєння в багатьох людей.

Існує ще один аспект проблеми хімікатів у продуктах харчування. Результати досліджень вказують на те, що згірклі рослинні олії, можливо, становлять загрозу для здоров’я, про серйозність якої раніше і не підозрювали. Дослідники вказують на існування зв’язку між захворюваннями травної і м’язової систем та навіть раком і використанням несвіжої, забрудненої або згірклої олії під час приготування їжі або масового виробництва продуктів харчування.

ПАРФУМНІ ВИРОБИ ТА АРОМАТИЗАТОРИ

Останніми роками у виробництві різноманітних товарів все більшого поширення набувають ароматизатори. Від одягу до прального порошку, від серветок до реклами в журналах – у все додають ароматизатори. Зазвичай ароматизатор – це якась дешева хімічна сполука, отримана з кам’яновугільної смоли, яка коштує, мабуть, близько десяти центів за двохсотлітрову бочку. Результати досліджень вказують на те, що «аромати», тобто хімікати, запах яких відчувається в місцевому супермаркеті, насправді токсичні й можуть потрапляти в продукти харчування, що там продаються. Споживання цих хімікатів явно не допомагає травленню.

РАДІАЦІЯ

Ви, поза всяким сумнівом, зустрічали в новинах повідомлення про те, що можна зазнати впливу радіації, опинившись у регіоні, де проводять випробування ядерної зброї (чи де є радіоактивні частинки, що потрапили в атмосферу в результаті таких випробувань), або в результаті контактів із радіоактивними відходами, або при деяких виробничих процесах, у яких використовуються радіоактивні матеріали. Крім того, все ширше використання атомної енергії для виробництва електрики – при тому, що не розроблено належної технології та методів безпеки, – створює загрозу вже «мирного атома». А забруднення рік за роком верхніх шарів атмосфери призводить до того, що дедалі більше сонячної радіації проникає через атмосферу на поверхню планети.

Інакше кажучи, існує багато способів зазнати впливу радіації. Радіація є повсюди в атмосфері й була в ній завжди. Просто зараз її стало більше.

Люди, які поклоняються Сонцю, любителі позагоряти, ті, хто рік за роком невпинно підсмажується у сонячних променях, піддають себе дії радіації. Що таке Сонце, як не згусток радіації? Ніде ви не знайдете кращого прикладу радіації, ніж наше Сонце. Тому сонячний опік – це опік, але це не той опік, який виникає просто від надмірного теплового впливу, це радіаційний опік. Певна кількість сонячного світла є, імовірно, необхідною для здоров’я вашого тіла. Тут ми говоримо саме про надмірне перебування на сонці. Навіть коли людина не отримує сонячного опіку як такого, тривале щоденне перебування на сонці протягом довгих періодів призводить до накопичення радіації.

Рентгенівські промені – це теж радіація. Вони такі ж смертоносні, як і розпад атомного ядра. Рентгенівські промені не супроводжуються великим бабахом; не відбувається величезного вибуху, який стирає місто з лиця землі. Але людина отримує високу дозу опромінення, якщо раз у раз піддається рентгенівському випромінюванню, тому вона може захворіти, якщо ще трохи отримає рентгенівських променів або опроміниться через випадання радіоактивних опадів. Якщо людина знову й знову піддається рентгенівському опроміненню, це може призвести до всіх тих наслідків, до яких призводить забруднення атмосфери в результаті розпаду атомного ядра.

Там, де атмосфера радіоактивна, рівень здоров’я знижується. Чим більше люди зазнають дії радіації, тим меншою є їхня здатність опиратися їй і тим сильніше вона на них впливає. Інакше кажучи, з часом радіація, що потрапляє в тіло з будь-яких описаних вище джерел, накопичується в ньому. Оскільки радіація накопичується, це робить біохімічну проблему ще важчою і стає серйозним бар’єром.

РІШЕННЯ ДЛЯ БІОХІМІЧНОГО СВІТУ

З огляду на все вищесказане програма «Очищення» пропонує рішення цієї біохімічної проблеми. У суспільстві, де наркотики й токсичні речовини набули такого поширення, як у нашому, виведення цих речовин з організму має становити значний інтерес.

Щодо будь-якої процедури, яка могла б усувати відкладення цих речовин з організму, було б логічно поставити такі запитання: «Чи працює вона?», «Чи дає вона результати?».

Відповіді на ці запитання дає практичний досвід і розуміння основ фундаментальних відкриттів, що дозволили розробити процедуру, яка звільняє людину від шкідливої дії токсичних речовин.