Програма «Нарконон»

Визнання та подяки

Як описано на цьому сайті, в основі програми «Нарконон» лежить всебічний підхід при роботі з факторами, які викликають залежність. Програма враховує всі аспекти цієї проблеми – саму залежність, причини, що лежать в її основі, а також необхідність абсолютно нового підходу до життя, щоб залишатися вільним від наркотиків.

Такий підхід відображається в усіх аспектах програми, наприклад, ми називаємо учасників програми саме учасниками, а не пацієнтами, або жертвами, або наркоманами. Вони учасники програми, бо вони беруть у ній участь і вчаться мистецтву й технології того, як жити повним і творчим життям, вільним від наркотиків. Вони працюють над тим, щоб виправити ту шкоду, яку вони завдали іншим, і таким чином змогти залишити минуле позаду і почати нове життя.

Підхід «Нарконону» такий: людина відповідає за стан свого життя, і, звільнившись від залежності на програмі «Нарконон», вона може змінити його так, як забажає.

SAMHSA (Substance Abuse and Mental Health Services Administration – Управління з психічного здоров’я та боротьби зі зловживанням наркотичними препаратами) визначає стандарт, за яким людину можна назвати реабілітованою від залежності: на додаток до того, що людина більше не вживає наркотики, вона добре справляється з роботою або навчається в школі, має хороші стосунки з сім’єю та друзями, не скоює злочинів і в цілому робить правильний вибір в життєвих питаннях.

Переважна більшість випускників «Нарконону» відповідають цим вимогам. Вони та їхні сім’ї, а також професіонали висловлюють свої враження на наступних сторінках.

Адміністрація округу Лос-Анджелес відзначає діяльність «Нарконону»

ОФІЦІЙНІ УСТАНОВИ

«Як голова створеного Сенатом Комітету боротьби з наркотиками я хотів би скористатися цією можливістю і подякувати вам та вашій організації за роботу, яку ви виконали в боротьбі з наркозалежністю. Завдяки наполегливій роботі людей, що проводять програму “Нарконон”, а також роботі працівників інших подібних організацій, ідеал суспільства, вільного від наркотиків, може одного дня перетворитися на реальність. Успіхи “Нарконону” говорять самі за себе. Листи людей, що взяли участь у програмі, виражають широку підтримку “Нарконону”. Унікальний підхід “Нарконону”, який дозволяє людям позбавитися від залежності швидше, ніж в інших програмах, вражає. Боротьба зі зловживанням наркотичними речовинами має стати загальною справою, в якій бере участь як держава, так і приватні особи. Я пишаюся тим, що співпрацюю з “Наркононом”, і закликаю інших приєднатися до боротьби проти наркотиків» (сенатор, США).

«Лихо наркоманії продовжує залишатися одним з найстрашніших і життєво важливих випробувань, яке нашому суспільству все ще належить подолати. Потрібно розірвати це коло безнадії. Лише за допомогою рішучих дій окремих людей та організацій, подібних до вашої, ми зможемо перемогти в цій битві. Впродовж декількох десятиліть ви активно допомагали запобігати наркоманії, а також консультували й інформували людей, які не встояли перед спокусою спробувати наркотики. З моменту вашого заснування в 1966 році ви розширилися, і у вас з’явилися центри “Нарконон” в усьому світі – справжній доказ того, що ваші програми і методи довели свою ефективність» (колишній губернатор, Каліфорнія).

«Отримувані вами результати вражають. Було дуже приємно й корисно зустрітися з тими, кому допоміг “Нарконон”. Ці люди позбавилися від залежності і змогли повернутися до нормальної роботи і сімейного життя» (член парламенту, Швеція).

Нагорода від пожежного департаменту Нью-Йорка за проект детоксикації для рятувальників, що працювали на місці трагедії 11 вересня 2001 року

«Програма “Нарконон” використовує рішення, розроблені Л. Роном Хаббардом. Вона допомогла десяткам тисяч людей повернути самоповагу і прагнення жити» (спікер, Палата представників, Пуерто-Ріко).

«Оскільки “Нарконон” Непалу виконує прекрасну роботу, запобігає залежності, реабілітує людей і рятує життя багатьох жителів Непалу, від імені Міністерства внутрішніх справ уряду Непалу, прошу вас прийняти нашу щиру вдячність за допомогу в створенні і підтримці “Нарконону” Непалу» (міністр внутрішніх справ, уряд Непалу).

«Впродовж багатьох років “Нарконон” виділяється серед інших програм в Плейсервіллі та Санта-Круз завдяки тому, що має немедикаментозний підхід до звільнення від наркозалежності. Ця прекрасна програма спрямована на подолання симптомів наркозалежності, вона допомогла учасникам, забезпечивши їх навиками для життя і піднявши їх рівень відповідальності» (сенатор, США).

«Із задоволенням передаю свої щирі побажання усім, хто співпрацює з вашою чудовою організацією, і вітаю з 25 річницею вашої роботи з профілактики наркозалежності та надання реабілітаційних послуг тим, хто їх потребує» (губернатор штату, США).

Влада міста Мак-Алестер, Оклахома, США, проголошує День «Нарконону»

«Наш віце-губернатор особливо добре знає вашу програму. Він щиро вдячний вам і підтримує зусилля, що реалізуються у ваших “Наркононах”, які допомагають молоді зробити правильний вибір в житті, коли справа стосується наркотиків та алкоголю» (губернатор штату, США).

«Ми вдячні Л. Рону Хаббарду за його дослідження й технологію, яка допомагає рятувати життя від алкоголю та наркотиків як у нашому районі, так і в усьому світі» (член міської ради, США).

«Нарконон “Віста-Бей” використовує свою унікальну програму, щоб врятувати і відновити життя незліченої кількості людей. Він також допоміг в інформуванні підлітків про небезпеку вживання наркотиків» (віце-губернатор штату, США).

ЛІКАРІ

«Я провів майже 4000 чоловік через процедуру детоксикації, розроблену Л. Роном Хаббардом. Можу сказати без сумнівів, що вона працює. Вона продовжує залишатися єдиним методом, який усуває наслідки накопичення токсичних речовин. І поки що нічого іншого на горизонті не з’являється» (лікар, США).

«“Нарконон” є ефективним, він надає дієву альтернативну програму звільнення від залежності завдяки унікально побудованій програмі... Як лікар я дуже рекомендую програму “Нарконон” тим, хто залежний від наркотиків. Ті наркозалежні, які проходять програму “Нарконон”, завершують її вільними від наркотиків» (лікар, Іспанія).

«Місце “Нарконону” у сфері порятунку та звільнення наркоманів від залежності унікальне. Він пропонує відносно безболісний спосіб позбавитися від залежності, на якому не використовуються замісні препарати, – те, що більшість наркозалежних, а також фахівців вважають неможливим. Нарконон розробив ефективні програми, які нічого не коштували платникам податків, в той час як уряд [США] вклав мільярди доларів в експериментальні методи, що не дали задовільних рішень» (лікар, що спеціалізується на лікуванні залежності, США).

Міська влада Лос-Анджелеса офіційно визнає профілактичну та просвітницьку діяльність «Нарконону»

«Як медичний консультант “Нарконону”, я стежив буквально за сотнями наркоманів, які проходили програму наркореабілітації “Нарконон”. Я вважаю, що методика “Нарконону” показала свою ефективність у більшості випадків, за якими я стежив. Я також хочу вказати на той факт, що багато людей, які повернулися до нормального життя, раніше вважалися “втраченими”» (лікар і біолог, Італія).

«В ході роботи мені випала можливість самому спостерігати результати процедури детоксикації “Нове життя” і нічим іншим, як дивом, їх назвати не можна. Загальна думка, яку виражають люди, котрі пройшли програму, така – їм більше не заважають хімічні речовини, що раніше не давали їм жити. Вони говорять про те, що розум у них став більш ясним, і про те, що в них з’явилася надія на майбутнє. Після програми вони стали більш щасливими, здоровими та продуктивними» (лікар, США).

«Я 15 років працював медичним консультантом для програми “Нарконон”. Протягом останніх десяти років я вивчав результати, отримані під час застосування методу Л. Рона Хаббарда, в якому використовуються поживні речовини, потіння в сауні та фізичні вправи, що є частиною програми “Нарконон”. Учасники програми “Нарконон” з різними історіями вживання наркотиків – від помірного до надзвичайно інтенсивного – після закінчення програми демонструють помітне поліпшення уважності, ясності мислення та загального стану здоров’я. Більшість також повідомляє про значне зменшення бажання вживати наркотики або алкоголь. Опубліковані наукові дослідження цієї техніки показали, що вона успішна в зниженні концентрації різних токсинів та забруднень у тканинах організму. Я дуже рекомендую її подальше застосування, оскільки це ефективний інструмент в усуненні залежності» (лікар, Канада).

«Я вже багато років займаюся реабілітацією наркозалежних, а це дуже важке завдання. Я вивчив багато систем реабілітації і дійшов висновку, що завдяки “Нарконону” ми маємо повністю дієву програму. Я неодноразово бачив, як наркозалежні починали програму “Нарконон” і завершували її вільними від наркотиків» (лікар, США).

Спілка Лондонської газети високо оцінює програму «Нарконон»

«Нечасто нам доводиться чути хороші новини в боротьбі з наслідками залежності від алкоголю та інших наркотичних речовин в нашому суспільстві. Можу з радістю сказати, що програма “Нарконон” – це хороші новини. Я закликаю вас ретельно розглянути її і подумати над тим, щоб її використовувати» (лікар, США).

ПРАВООХОРОННІ ОРГАНИ

«Ваша програма перевершує всі інші програми за рівнем звільнення від залежності і знання психологічного та фізіологічного впливу наркотиків на організм. Те, як “Нарконон” проводить презентації для цієї непростої аудиторії, просто вражає» (капітан і командуючий офіцер, поліцейський департамент, США).

«Програма “Нарконон” позбавляє людей наркозалежності, не використовуючи замісні препарати. Це має велике значення, оскільки дає програму, яка позбавляє суспільство від наркозалежності, об’єднує сім’ї і справляється з проблемою злочинності на вулицях. Я підтримую програму “Нарконон” і закликаю вас зробити те саме» (командир поліцейського загону).

Уряд Непалу висловлює подяку програмі реабілітації наркозалежних «Нарконон»

ГРОМАДСЬКІ ДІЯЧІ

«Ваша програма в черговий раз допомогла мені врятувати дуже цінного працівника, у якого були проблеми з наркотиками та алкоголем. В нашій компанії це відбувається рідко, проте коли це все ж трапляється, ми раді, що є ви. Людина, яку ви врятували, – технічний фахівець. Він знає свою роботу дуже добре, але почав псувати свої стосунки на роботі через алкоголь, а потім і наркотики. Тому, не чекаючи, коли це зайде надто далеко, ми направили його в “Нарконон”. Його проблему було вирішено, і він знову став повноцінною особистістю» (керівник компанії, США).

«Я особисто переконався в тому, що технологія, розроблена Л. Роном Хаббардом, яка використовується Наркононом “Ерроухед”, є найефективнішою з усіх наявних у нас способів звільнення від залежності. З нетерпінням чекаю продовження співпраці з Наркононом “Ерроухед”» (керівник профспілки, США).

«“Нарконон” вже 50 років допомагає рятувати наркоманів і розповідати людям про шкоду наркотиків в усьому світі. Я пишаюся тим, що є другом організації, яка врятувала багато життів і допомогла незліченній кількості людей назавжди відмовитися від наркотиків, стати порядними і продуктивними членами суспільства» (президент і генеральний директор благодійної організації, США).

«Я пишу цей лист, базуючись на чотирьох роках роботи прокурором федерального міністерства юстиції у справах, що стосуються наркотиків, і 13 роках роботи місцевим суддею. На мою думку, “Нарконон” – це одна з дуже небагатьох функціонуючих організацій, яка успішно реабілітує людей, що потрапили в героїнову залежність. Я вважаю, що фінансова підтримка цієї групи є важливою справою» (суддя провінції, Канада).